Optimalizace

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače) je metodika vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem pak je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích, které odpovídá obsahu, pro danou webovou stránku vyšší pozici a tím četnější a zároveň cílené návštěvníky.

zdroj: cs.wikipedia.org

Obecně platí, že optimalizace webu je proces následné práce po spuštění webu. Základem je správné nastavení informací pro roboty. Všechny námi vytvořené weby mají tato data se spuštěním nastavena. Nastavení titulku webu, jeho popisu i klíčových slov je samozřejmou součástí naší práce. Taktéž nastavení souborů Robots a Robots.txt, správné nastavení znakové sady a dalších parametrů. Bez těchto nastavení je web již od svého spuštění zásadně znevýhodněn pro následující fulltextové vyhledávání a případný proces optimalizace webu zabere podstatně delší časový úsek, než je předpoklad a také se podstatně zvýší náklady na optimalizaci. Nicméně pouze výše popsaná nastavení webu požadované pozice ve vyhledávání nezajistí. S webem je potřeba následně pracovat, získat mu množství zpětných odkazů. Je třeba věnovat velkou pozornost textovému obsahu webu (copyvriting). Je vhodné podpořit web se spuštěním některou z forem webového marketingu.

Případné požadavky na následné optimalizace webu s klientem kompletně probereme. Vysvětlíme, co je potřeba provést a navrhneme cenovou kalkulaci na tento proces. Převážnou většinu našich klientů tvoří malé a střední firmy a podnikatelé působící lokálně. Řada námi vytvořených webů je tedy optimalizována na nejdůležitější činnost, kterou web nabízí a požadovanou lokalitu.